Upravit stránku

Pokud zrovna vybíráte zdroj vytápění do svého domu, kromě jeho výkonu myslete také na spolehlivost a bezpečnost. Skvělou volbu představuje plynový kotel, který pro vás zároveň nemusí představovat přehnanou investici. Můžete na něj totiž získat kotlíkovou dotaci.

Plynové kotle mají dlouhou životnost, spolehlivě slouží až 20 let. Nabízí vysoce účinný a bezpečný způsob vytápění, cenovou dostupnost i bezobslužný provoz. Nemusíte skladovat dřevo nebo uhlí, a proto ušetříte místo, které můžete využít pro jiné účely. Nevýhodou plynových kotlů mohou být vyšší náklady na provoz i nutnost pravidelného servisu.

Výběr plynového kotle

Proč zvolit kondenzační kotel?

Dříve se používaly "klasické" kotle, které do ovzduší vypouštěly mnoho škodlivin. Dnes už se s nimi na trhu běžně nesetkáme, nahradily je účinnější a ekologičtější kondenzační kotle. Zatímco v klasickém plynovém kotli odcházely spaliny rovnou do komína, kondenzační kotel je dále zužitkuje – využívá kondenzaci vodní páry obsažené ve spalinách. Kondenzační kotle jsou úsporné, výše úspory ale závisí na několika faktorech. Jedná se zejména o stav otopné soustavy, stáří budovy a její zateplení.

Kondenzační techniku můžete použít pro různé topné systémy. Skvěle se hodí pro podlahové, stěnové i stropní vytápění, nebo radiátory. Vždy se poraďte s odborníkem, který vám pomůže s výběrem výkonu a následně vám kotel nainstaluje. Koupě kotle u ověřeného výrobce s dostatečnou znalostí v oblasti výroby plynových kotlů a dobrou servisní podporou vám zaručí bezpečný a efektivní provoz po celou dobu životnosti kotle.

Ceny plynových kotlů

Na trhu můžete pořídit levnější i dražší plynové kotle, v závislosti na výkonu a značce. Ceny kondenzačních plynových kotlů se pohybují v řádu dolních desítek tisíc korun. S náklady na pořízení nového kotle vám mohou pomoci kotlíkové dotace. Pokud vyměňujete svůj starý kotel na tuhá paliva za nový kondenzační plynový kotel, můžete získat dotaci až 127 500 Kč. Z dotace lze financovat nejen pořízení nového zdroje vytápění, ale také novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest i přípravu dokumentace.

Termostat - plynový kotel

Hledáte odborníka na kotle? Vsaďte na naše služby

Kromě ceny vybírejte kotel také podle výrobce. Hledejte výrobce, který má ve vašem regionu proškolený servis. Také se zeptejte svých sousedů a známých, od jakého výrobce si pořídili kotel a jak jsou s ním spokojeni. Pokud vsadíte na naše šikovné odborníky, máte jistotu precizní instalace od A do Z. Demontujeme a odstraníme starý kotel, nainstalujeme nový, připojíme plyn, zapojíme systém do elektřiny a napustíme topný systém vodou. Samozřejmostí je montáž prostorového termostatu. Následně montážník provede topnou zkoušku kotle, kdy nastaví nejvyšší výkon a ohřívá celý topný okruh. Nakonec systém odvzdušní a doladí případné nedostatky.

Plynový kotel vyžaduje revize a kontroly

Pravidelné kontroly prodlouží životnost kotle a zvyšují jeho účinnost. Cena kontroly kotle většinou závisí na náročnosti, případně také na regionu. Pokud hledáte šikovné servisáky, můžete se obrátit na nás. S revizemi máme mnohaleté zkušenosti. 

Na běžné závady na kotli nemusíte hned volat montážní firmu, ale zvládnete je vyřešit i svépomocí. Jedná se například o zavřený uzávěr přívodu plynu, nefunkční baterii v termostatu, nedostatek vody v topném oběhu a podobně.

Chcete poradit s výběrem plynového kotle? Napište nám

  • Po odeslání formuláře se s Vámi telefonicky spojíme, děkujeme.
  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru