Upravit stránku

Nabízíme kotle s vysokou účinností, jednoduchým plněním i snadným čištěním výměníku. U kotlů na tuhá paliva patří mezi nejdůležitější parametry zejména druh paliva, výkon, obsluha a bezpečnost kotle. Následně je důležité rozhodnout se mezi jednotlivými značkami. V naší nabídce najdete kotle značek Rojek, Benekov, Viadrus a Vollcano. Precizní ocelová konstrukce zajišťuje maximální předávání tepelné energie, odolnost a dlouhou životnost. V případě splnění podmínek můžete využít i speciální nabídky kotlů na kotlíkové dotace.

Některé kotle jsou kromě standardních čidel vybaveny také spalinovým čidlem pro kontrolování teploty spalin a teploty kotlové vody. Kotle s originální konstrukcí fungují na principu odhořívání paliva, kdy dochází ke dvoustupňovému spalování, cca 80% zplynování a 20% klasickému odhořívání – díky tomu dochází k dokonalému využití a vyhoření paliva. Kotle jsou dále vybaveny dochlazovací smyčkou, která zajišťuje ochranu proti přetopení. 

Kotle nabízí možnost topení širokou škálou paliv, od uhlí, palivového dřeva, pelet až po vlhké palivo a biomasu. Kotle mají různý objem spalovací komory a tím pádem má každý jinou dobu vyhoření spalovací komory. Různé druhy kotlů vyžadují odlišnou délku paliva. Kotle splňují veškeré požadované normy a mají různé třídy certifikace. U jednotlivých kotlů najdete veškeré další potřebné parametry.

Výkonnost kotlů volte podle způsobu využití. Do menších domků se více hodí kotle s nižším výkonem, do velkých rodinných domů, obchodů, rekreačních zařízení a kancelářských budov volte kotle s vyšším výkonem. Některé kotle mají pevně daný, jmenovitý výkon, jiné nabízí možnost regulace výkonu přesně podle vašich potřeb. 

Nahoru