Letos máte poslední šanci získat od státu dotaci na nový kotel

Pomůžeme vám s veškerými formalitami, potřebnými k úspěšnému získání příspěvku, i s výběrem a instalací vhodného kotle. Tím, že využijete kotlíkovou dotaci, přispějete ke snížení emisí a zlepšení ovzduší ve svém kraji. A protože jsou nové kotle úspornější, výrazně ušetříte za vytápění.

Ještě pořád doma topíte starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už nebude používání těchto kotlů povolené? Využijte poslední vlnu kotlíkových dotací a pořiďte si moderní kotel, splňující ekologické požadavky a emisní limity. Dostanete proplaceno až 120 000 Kč – a to nejen na nový kotel, ale i na jeho montáž, zapojení a rozvody.

Máte obavu z náročného papírování a obíhání úřadů? Nemáte čas vyhledávat, co všechno potřebujete doložit, abyste podali žádost správně? Nechejte administrativu spojenou s vyřízením dotace na nás. Vaše žádost bude obsahovat všechny potřebné náležitosti – a vy budete mít jistotu, že bude úspěšná.


11 nejčastějších otázek ke kotlíkovým dotacím

Jak funguje kotlíková dotace?

Když vyměníte starý kotel s nízkou emisní třídou za nový a úspornější, proplatí vám stát prostřednictvím krajského úřadu většinu jeho ceny. O to, abyste dotaci získali, se už postaráme my.

Jaká je šance, že dotaci získám?

Pokud máte starý kotel nižší emisní třídy a žádost podáte včas, můžete s dotací na nový kotel počítat. Nenechte si utéct poslední kolo kotlíkových dotací. Kontaktujte nás ještě dnes a získejte příspěvek až 120 tisíc korun.  Pomůžeme vám se všemi dotačními formalitami a požadavky. Od spuštění dotačních programů jsme pro naše zákazníky úspěšně vyřídili již více než 1420+ dotací.

Kolik peněz dostanu na kotel z dotace?

Záleží na tom, ve kterém kraji žádost podáváte a jaký kotel si pořídíte. V kotlíkové dotaci se proplácí až 120.000 korun na nový kotel a všechny souvisejících výdaje s jeho instalací -  například náklady na stavební práce, projektovou dokumentaci a instalaci nových nebo renovaci starých rozvodů. Napište nám ještě dnes a získejte cenovou kalkulaci.

Jak je to s vyúčtováním?

Nejprve zaplatíte za nový kotel a poté vám kraj proplatí dotaci na účet. V Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji navíc připravuje Státní fond životního prostředí nový program RE:START, ve kterém bude možné získat peníze na nový kotel i formou bezúročné půjčky.

Do kdy musím schválenou dotaci vyčerpat?

Od přiznání dotace máte ještě 12 měsíců na realizaci kotelny, likvidaci starého kotle a pořízení a zapojení kotle nového. Společně to v pohodě stihneme.

Kdy mohu o kotlíkovou dotaci žádat?

Datum příjmu kotlíkových žádostí je pro každý kraj jiné. Připravili jsme pro vás seznam kotlíkových výzev podle jednotlivých krajů.

Co když splňuji podmínky dotace, ale nemám dost peněz?

Pokud nemáte k dispozici dostatečnou částku na  nový kotel a další výdaje, spojené s jeho instalací, můžete využít takzvanou Kotlíkovou půjčku. V rámci programu RE:START probíhá v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji akce, při níž vám na kotel půjčí vaše obec. Půjčka je bezúročná a pokrývá veškeré náklady. Více informací o kotlíkové půjčce zde.

Jaký typ kotle si mohu na dotaci pořídit?

Dotaci můžete získat na kondenzační plynové kotle, tepelná čerpadla, ručně přikládané kotle s akumulační nádobou nebo automatické kotle na biomasu (dřevo a peletky). Na našich stránkách jsou všechny vhodné kotle přehledně označeny zeleným štítkem PRO DOTACI! Obraťte se na nás a my začneme vaši dotaci řešit ještě dnes.

Dostanu dotace i na výměnu starého plynového kotle?

Ano, ale pouze v případě, že používáte kromě plynového také starý kotel na tuhá paliva s nevyhovující emisní třídou 1 a 2. Dotaci obdržíte pouze pokud se zároveň zbavujete kotle na tuhá paliva. My vám pomůžeme vybrat nový kotel přímo na míru pro vaši domácnost.

Nemám revizní zprávu, co mám dělat?

Obraťte se na nás a my k vám pošleme revizního technika. Revize jsou povinné a za jejich nesplnění hrozí pokuta. Navíc je pro získání dotace revizní zpráva nezbytná. Rádi vám revizní zprávu uděláme, ať už žádáte o dotaci nebo ne.

Co když mám starý kotel, ale dotace letos nevyužiji?

Za tři roky již ze zákona nebude možné staré neekologické kotle používat. Letos probíhá poslední vlna kotlíkových dotací a až skončí, budete si muset nový kotel uhradit v plné výši. Využijte raději poslední příležitost a získejte příspěvek 120 tisíc korun.


Dále vás také zajímá:

 

Příjem žádostí o kotlíkové dotace 2019 byl již ukončen. 

Pokud máte schválenou dotaci a potřebujete provést montáž kotle kontaktujte mne na telefonním čísle 736 778 081. Ráda vám pomohu domluvit termín montáže a zodpovědět všechny dotazy.

Už víc než 20 let se staráme o teplo ve vašich domovech

Kotlíkové dotace pro vás vyřešíme a zařídíme od A do Z

Kompletně se postaráme o výběr, zaměření, montáž a spuštění kotle

Za jeden den je hotovo. Přijedeme k vám ráno a večer už topíte

Vždy vám poradíme a provedeme revize a servis vašeho kotle

Montujeme pouze kvalitní kotle ověřených výrobců, kterým sami věříme

ANCHOR_TOP_TITLE